Çevreye Duyarlı Soğuk Hava Deposu

Çevre dostu olmak nedir?
 
Çevre dostu veya çevre dostu olmak giderek daha önemli hale geliyor. İş ilanlarından arkadaşlık profillerine, hatta ev ve tatil evlerine kadar her şeyde kullanılan terimi görebilirsiniz. Peki, çevre dostu olan soğuk hava deposu nedir?
 
Çevre dostu olmanın ne anlama geldiğini tanımlamanın en basit yolu, onun niyetiyle yaşamanın eylemi olduğunu söylemektir. Amaç, çevreye zarar vermemek ve onunla etkileşimleriniz yoluyla çevreye bu kadar zarar gelmesini önlemeye odaklanmıştır. Bir fikrin ötesine geçer ve toplulukların, işletmelerin ve bireylerin kendilerini nasıl idare ettiğini etkileyen gerçek uygulamalara kadar uzanır. Çevre dostu olmak, odadan çıkarken veya çöpünüzü geri dönüşüm için ayırdığınızda ışıkları kapatmanın çok ötesine geçiyor - bu, yaşama şeklinizin amacını değiştirmekle ilgili.
 
 
Çevre dostu ürünler, enerjiyi korumaya yardımcı olan ve aynı zamanda hava, su ve gürültü kirliliğini önleyen yeşil yaşamı teşvik eder. Çevre için nimet olduğunu kanıtlarlar ve aynı zamanda insan sağlığının bozulmasını önlerler.
 
Çevre dostu olmak nasıl?
 
Seçimlerinizin çevreyi nasıl etkilediğinin farkında olarak çevre dostu olmaya başlayabilirsiniz. Çevre dostu Soğuk Hava Deposu olmanın üç temel aşaması vardır, bunlar -
 
Minimum çevresel zarara neden olan maddeleri tüketmeyi öğrenmek.
Karbon ayakizinizin kapsamını keşfetmek ve çevre üzerindeki bu ayakizleri azaltmak için hareket etmek.
Çevre dostu ve sürdürülebilir topluluklar yaşamaya ve üretmeye çalışan diğerlerini desteklemeye çalışmak.
Görebildiğiniz gibi, ilk adım, yaşamdaki şeyleri tüketme şeklinizi değiştirmek için hemen harekete geçmenizle ilgilidir. Bu araç kullanma konusundaki alışkanlıklarınızı değiştirmek, ne tür ambalajlar kullandığınız, atıkları nasıl elden çıkardığınız ve doğal kaynakları nasıl kullandığınız anlamına gelir.
 
İkinci adım, karbon baskınızın derecesini değiştiremeyeceğinize bakar - örneğin bir evde yaşamak, araba kullanmak zorunda kalmak veya sahip olduğunuz iş türünü kullanmak ve bu baskıyı azaltmak için sorumluluk almak gibi. yeteneğinin en iyisi.
 
Sonuncusu, diğer çevre dostu insanlarla, topluluklarla ve işletmelerle aktif olarak bağlantı kurmayı ve onları daha sürdürülebilir bir yaşam oluşturmak için ağ kurmayı ve desteklemeyi seçmeyi içerir. Bu göründüğü kadar kolay olmayabilir, bu yüzden üçüncü adımdır. Sürdürülebilir bir toplumu ve ekonomiyi yaşamak ve desteklemek için alışkın olduğunuz birçok kolaylık olmayabilir - şu ana kadar ayarlanması en zor şey.
 
İşte Çevre Dostu Soğuk Hava Deposu Olmak İçin 10 Adım: 
 
1. 3 R Atık Hiyerarşi: Atık hiyerarşisi 3 R üretilen atık miktarını azaltmak ve atık yönetimi süreçlerini geliştirebilir. Neyin üretildiğini ve neyin tüketildiğini azaltmak, üretilen atık miktarını azaltabilir. Öğeleri atmak yerine farklı amaçlar için tekrar kullanın. Alüminyum kutular, plastik, kağıt, cam gibi parçaları yeni bir öğeye dönüştürün.
 
2. Su ve Elektrik Tasarrufu: Tatlı su ve elektrik üretmek için enerji harcar. Kullanılmadığı zaman ışıkları söndürmek, kaçakları gidermek, uygun yalıtım, maksimum gün ışığı kullanmak, enerji tasarruflu pencereler kurmak, enerji tasarruflu araçlar satın almak gibi basit yöntemler günlük enerji tüketiminizi azaltabilir. Enerjiyi korumanın 151 yolu hakkında daha fazla bilgi edinin .
 
3. Daha Fazla Ağaç Dikme: Hepimiz bu gezegende neden daha fazla ağaça ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Bize oksijen verir, meyveler, kereste, toprak erozyonunu önler, taşkınları kontrol eder, yaban hayatı için barınak sağlarlar. Son birkaç on yıldaki büyük ölçekli ormansızlaşma, orman alanını önemli oranda azaltmıştır. Bu gezegeni temiz ve çevre dostu yapmak için daha çok insan yetiştirmek ve daha fazla ağaç dikmek için saatlerce ihtiyaç duyulması çevre gruplarıyla çalışmak .
 
4. Yerel Su Kaynaklarını Koruyun: Boya, yağ, amonyak ve diğer güçlü kimyasal çözeltiler gibi tehlikeli atık maddeler hiçbir zaman yer altı suyuna sızacakları şekilde yere atılmamalıdır. Yerel su koruma gruplarına katılın ve endüstriyel atıklarını nehirlere bırakan su kirleticilerine karşı savaşın.
 
5. Daha Az Sürün, Daha Çok Yürütün: Çevre dostu bir yaşam sürmenin basit ve daha etkili bir yolu ya günlük işe alım ihtiyaçlarınız için toplu taşıma araçlarını kullanmak ya da yakıt tasarrufu yapmak ve karbon ayakizinizi azaltmak için ofis arkadaşlarınızla bir araya gelmeyi denemektir. Ofisiniz evden birkaç mil uzaktaysa, yarım saat erken başlayabilir ve yürüyerek yürüyebilir veya bisiklete binebilirsiniz. Siz ve hevesli bir gezgin iseniz, bu yeşil seyahat ipuçlarını takip edebilirsiniz .
 
6. Enerji Verimli Ürünler Satın Alın: 5 başlangıç ​​enerji derecesine sahip enerji verimli ürünler daha az enerji tüketir ve çevre dostu olduğunu kanıtlar. Örneğin, CFL ampulleri% 40 daha az enerji tüketir ve geleneksel ampullerden 10 kat daha uzun sürer.
 
7. Yörede Yetiştirilen Ürünleri Satın Alın: Yörede yetiştirilen ürünleri satın aldığınızda veya ürettiğinizde, karbon ayakizinizi daha az plastik poşet kullanarak, pazardan sebze elde etmek için yakıt tasarrufu yaparak, daha az ambalajlı malzeme kullanarak… Bunun dışında, fazlalıkları arkadaşlarınıza veya akrabalarınıza da satabilirsiniz.
 
8. Çöpü Önleme: Çöp , inşaat ve yıkım alanlarından, hanelerden, endüstrilerden, ele geçen kamyonlardan, yayalardan ve hareketli araçlardan kaynaklanabilir. Çöp atmanın çevre, vahşi yaşam ve yerel turizm endüstrisi üzerinde büyük etkisi olabilir. Sorumlu bir vatandaş olmak, şehirlerimizi temiz tutmak ve çocuklarımıza aynı eğitimi vermek bizim sorumluluğumuzdur.
 
9. Geri Dönüşümlü Ürünler Satın Alın: Evinize ürün satın almak için bakkal dükkanını ziyaret ettiğinizde daima geri dönüşüm sembolü arayın. Bu sizi çevreye duyarlı ve çevre dostu yapacak. Ayrıca, daha sonra çöplüklere gelecek plastik poşetlerden eşya satın almamak için yanınızda market poşeti bulundurmaya çalışın .
 
10. Kirliliğe Karşı Mücadele Etmek İçin Çevre Gruplarına Katılın: Toprak anasını korumak, sizin de dahil olmak üzere herkesin sorumluluğundadır. Yapabileceğiniz en iyi şey, şehrinizdeki farklı çevre gruplarına katılmak ve bu gezegeni çevre dostu yapmak için yardım eli sağlamaktır.
 
Çevre Dostu Yaşam
Çevre dostu bir yaşam sürmenin bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, dezavantajlardan biri, daha modern olanaklardan bazılarını bırakmak zorunda kalabilmesidir. Çok değil, fakat hızlı yiyecekler ve bazı lüks aktiviteler gibi kolaylıklar çevreye yük getirmekten çok daha fazlasını yapar . En iyi örneklerden biri kişisel araba fikridir. Gerçekçi olarak kişisel bir araca ihtiyacınız olsa da, zayıf gaz ölçümü yapan veya pratik olmayan lüks aksesuarlarla ya da pratik olmayan ve aynı zamanda hayati doğal kaynakları tüketen araçlara ihtiyacınız yoktur.
 
 
Çevre Dostu İş
Çevre dostu bir işletme oluşturmak, işletmenizin yarattığı atık ürünlerden ve iş yapmak için kaynakları kullanma şeklinden haberdar olduğunuz anlamına gelir. Çevre üzerinde çok daha düşük etkiye sahip olan paketleme ve reklamcılık işlemlerini nasıl yapabileceğiniz konusunda çok fazla seçenek var. Bir işletme olarak, hibrit teknolojiler kullanan tedarikçilerle çalışarak ve satın alırken veya satarken düşündüğünüzün bir kısmının ürünün nakliyesinin maliyeti ve etkisi olduğundan emin olarak yakıt tasarrufuna nasıl yaklaşıldığını daha güçlü bir şekilde etkilemeye hazırsınız.
 
Keskinso Soğutma Sistmeleri olarak dünyaya ve insan yaşamına duyduğumuz saygıyla çevreye duyarlı bir şekilde bilinçli bir üretim yapıyoruz...
 
 
WhatsApp chat
WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı